Mobil Uygulama Nedir ? Mobil Uygulama Nasıl Yapılır ?

 Mobil uygulamalar günümüzde çok fazla kullanılmaktadır. Web sitelerine göre daha kullanışlı olan mobil uygulamalar birçok alanda yapılmaktadır. Mobil uygulama nedir? Mobil uygulamalar tablet ya da akıllı telefonlara göre yapılan yazılımlara denilmektedir. Bu uygulamalar Android ve İOS işletim sistemine göre yapılmaktadır. Web siteleri hem daha kullanışsız hem de uğraştırıcı olduğu için insanlar web sitelerin mobil uygulamalarını daha fazla tercih etmektedirler. Aynı zamanda çağa ve trendlere uyum sağlamak için de markalar ya da firmalar kendilerine mobil uygulama yaptırmaktadırlar. Bu uygulamalar işletim sistemleri göz önüne alınarak profesyonel kişiler tarafından yapılmaktadır. İşletim sistemleri uygulama yaparken ya da geliştirirken dikkat edilmesi gereken en önemli şeydir.

Mobil Uygulamaların Önemi

Mobil uygulama nedir? Tablet veya akıllı telefonlar hayatlarımıza girdiğinden beri her şey daha teknolojik ve akıllı yapıda olmaktadır. İnsanlar bu mobil cihazlarla günlerin büyük bir kısmını geçirmektedirler. Yapılan araştırmalara göre insanlar akıllı telefonlarını ya da tabletlerini kullanırken en çok vakit harcadıkları yer mobil uygulamalardır. Bunun sebebi ise mobil uygulamalar bir firmanın ya da markanın web sitesinden daha hızlı açılmakta ve işlem yapılmakta aynı zamanda kullanması daha kolay olmaktadır. Kullanım çok fazla olması markaları mobil uygulama yapmasını teşvik etmektedir. Markalar bu şekilde trendlere uyum sağlayarak kendilerine mobil uygulamalar geliştirmektedirler. Bu uygulamaların firmalar ya da markalar için birçok avantajı bulunmaktadır. Örneğin bu uygulamalar sayesinde markalar hedef kitlelerine daha kolay ve hızlı ulaşabilmektedirler. Aynı zamanda kullanıcılar da markanın kampanyalarını, indirimlerini ve etkinliklerini kolay bir şekilde ulaşabilmektedirler. Tüm bu avantajlar ve kolaylıklar düşünüldüğünde özellikle yeni marka kimliği yaratmaya çalışan girişimciler için mobil uygulamaya sahip olmak rakiplerinden bir adım önde olmasına yardım edecektir.

Sonuç olarak Mobil uygulama nedir? Denildiğinde bu uygulamalar firmaların rakipleri arasında öne çıkmalarını sağlayan platformlardır cevabı verilebilmektedir.

Mobil Uygulama Nasıl Yapılmaktadır?

Mobil uygulama nedir? Sorusunun cevabını alan birçok kişi mobil uygulamaların nasıl yapıldığını merak etmektedirler. Mobil uygulamaları kişiler isterlerse kendileri de yapabilmektedir. Fakat bu uygulamaları geliştirmek zor ve bilgi isteyen işlerdir. Bu nedenle bilgisi veya deneyimi olmayan kişilerin mobil uygulama yapması hem kaliteli olmaz hem de zor bir süreç olur. Mobil uygulamalar profesyonel kişiler tarafından yapılmaktadır. Firmamızda isteklerinize en uygun mobil uygulamaları geliştirmekteyiz. Mobil uygulamaları yaparken uyguladığımız 3 adım bulunmaktadır. Bu adımlar uygulama oluştur, test et ve uygulama yayınla adımlarıdır. Detayları şu şekilde olmaktadır;

- Uygulama oluştur: Bu kısımda ilk olarak mobil uygulama geliştirilmek istenen web sitesinin mobil uygulamaya çevrilmesi yapılmaktadır. Çevirme işleminden sonra facebook hesabının içeriği veya web sitesinin içeriği uygulama için kullanılmaktadır. İçerikler oluşturulduktan sonra mobil uygulamanın tasarımı yapılmalıdır. Tasarım mobil uygulamalar için önemlidir. Tasarımı güzel olan mobil uygulamalar kullanıcıların dikkatini çekebilecektir.
 

- Test etmek: MobiRoller gibi uygulamalar kullanılarak yapılan ve taslağı oluşturulan mobil uygulamanın çalışıp çalışmadığı test edilmektedir. Test aşaması uygulamanın sağlığı için önemlidir. Test edilmeden yayına alınan uygulamalarda problemler ortaya çıkabilmektedir.
 

- Uygulamayı yayınlamak: Mobil uygulama yaparken en son adım uygulamanın yayınlanmasıdır. Uygulamanın tüm işlemleri bittikten sonra mobil uygulama appstore ya da play store gibi uygulama marketlerinde yayınlanmak üzere yüklenmektedir. Yükleme işlemi tamamlandıktan sonra mobil uygulamanız kullanıcıların kullanması için uygulama marketlerinde hazır olmaktadır.

 

Mobil Uygulama Nedir ? Mobil Uygulama Nasıl Yapılır ?

Google arama ağı (search) reklamlarında en üstte nasıl yer alırım?

Google’ın arama sonuçlarında reklamları gösterirken reklamınızın potansiyel müşterinin ihtiyacını karşılamasını bekler ve bu beklentiye göre bir sırlama oluşturur. Tabi ki de reklamınızın en üstte yer alma koşulu bu değil. Reklamların...

OKU

Facebook’tan sosyal medya reklamları için COVID-19 uyarısı!

Tüm dünyayı etkisi altına alan COVID-19 nedeniyle Facebook reklam değerlendirmelerinin uzayabileceği uyarısında bulundu. Tüm sözleşmeli çalışanlarının evde çalıştığını belirten Facebook, reklam değerlendirmelerinin normalden...

OKU
GELİN TANIŞALIM
İLETİŞİM HEMEN TEKLİF AL PROJELERİMİZ
HEMEN TEKLİF AL